Korte samenvatting

  • Speed Baccarat is een snellere versie van klassiek live baccarat van Evolution, waarbij rondes zo'n 27 seconden duren in plaats van 48 seconden bij het standaardspel. Kaarten worden open gedeeld zodat het tempo hoog blijft.
  • Het spel behoudt de bekende Player-, Banker- en Tie-inzetten, samen met verschillende side bets. Banker biedt de hoogste RTP van 98,94%, terwijl sommige side bets een stuk minder gunstig zijn.
  • Snelheid is duidelijk de grootste aantrekkingskracht. Er zijn geen vermenigvuldigers of aparte bonusrondes, waardoor dit een logische keuze is voor spelers die de voorkeur geven aan traditioneel baccarat zonder lange pauzes tussen de handen.
  • De dealers waren professioneel en snel, maar de gedeelde studio vonden we wat minder indrukwekkend. Andere baccarattafels zijn zichtbaar en we konden naburige dealers horen, wat we als afleidend ervoeren.
  • Het spel liep over het algemeen soepel tijdens onze drie testsessies, hoewel de elektronische kaartlezer af en toe wat extra tijd nodig had om een kaart te herkennen, wat zorgde voor een paar korte vertragingen.
  • Onze expertvisie: Speed Baccarat doet precies wat de naam belooft: het levert klassiek baccarat in een veel hoger tempo. We waarderen het efficiënte spelverloop en het sterke RTP van 98,94% op de Banker, maar verwacht geen extra features of grote winstkansen zoals bij de uitgebreidere baccaratvarianten van Evolution.

Hoe we dit spel hebben beoordeeld

7,5/10
10.0

Optimale RTP (feitelijk onderbouwd)

Speed Baccarat heeft een uitstekend optimaal RTP van 98,94% wanneer je inzet op Banker. Winnende inzetten op Banker betalen 0,95:1 uit vanwege de standaard commissie van 5%. De inzet op Player is met 98,76% slechts een klein beetje lager.

Speed Baccarat gebruikt dezelfde onderliggende wiskunde als standaard baccarat. Het verhoogde tempo verlaagt het RTP per individuele inzet niet.

4.0

RTP over alle inzetopties (feitelijk onderbouwd)

Het RTP verschilt flink afhankelijk van je inzet. Banker biedt het hoogste rendement met 98,94%, op de hielen gezeten door Player met 98,76%. Verschillende optionele side bets scoren een stuk lager, terwijl een Tie die 8:1 uitbetaalt een RTP heeft van ongeveer 85,64%.

Dit zorgt voor een verschil van meer dan 13 procentpunten tussen de sterkste en zwakste inzetten. Het hoofdspel biedt uitstekende waarde, maar dat kun je niet van elke side bet zeggen.

7.1

Maximale winst en grote prijzen in de praktijk (expertbeoordeling)

Speed Baccarat draait om snelle, opeenvolgende rondes in plaats van enorme individuele winsten. Banker en Player blijven de kerninzetten, terwijl optionele side bets grotere uitbetalingen bieden tegen een aanzienlijk lager RTP.

Hierdoor is de winstpotentie minder spectaculair dan bij baccaratvarianten met vermenigvuldigers, zoals Lightning Baccarat of XXXTreme Lightning Baccarat. De charme zit hem hier in de hoeveelheid inzetmogelijkheden en niet in het najagen van uitzonderlijk grote vermenigvuldigers.

8.6

Tempo en diepgang (expert-oordeel).

Het tempo is de belangrijkste reden om Speed Baccarat te spelen. Evolution brengt een typische ronde terug van zo'n 48 seconden naar slechts 27 seconden door de kaarten open te delen en de faseduur kort te houden.

Het spel verloopt hierdoor een stuk sneller dan standaard baccarat, zonder dat de onderliggende regels veranderen. Er is weinig wachttijd tussen handen, wat erg prettig werkt voor ervaren baccaratspelers die al precies weten waar ze willen inzetten.

Het nadeel is wel dat het snelle tempo betekent dat je in dezelfde tijd aanzienlijk meer inzetten kunt plaatsen. Spelers moeten hier rekening mee houden bij het bepalen van hun budget voor een sessie.

6.8

Bonusrondes en functies (expert-oordeel)

Er zijn verschillende extra functies, waaronder side bets, live inzetstatistieken en de bekende Baccarat roads. De tafel die wij testten bood Player Pair, Banker Pair, Either Pair, Perfect Pair en Player/Banker Bonus.

Deze zorgen voor wat extra variatie, maar veranderen het spelverloop niet fundamenteel op de manier zoals de features in de multiplier baccaratvarianten van Evolution dat doen.

5.8

Originaliteit (expert-oordeel)

Speed Baccarat heruitvindt baccarat niet. De regels, kaartwaardes en de manier van kaarten trekken blijven grotendeels hetzelfde als bij het standaard livespel van Evolution.

De belangrijkste vernieuwing zit in de presentatie en het tempo: kaarten worden open gedeeld, onnodige wachttijd wordt weggenomen en rondes duren zo'n 27 seconden in plaats van 48.

Hierdoor speelt Speed Baccarat echt anders, maar op mechanisch vlak is er weinig dat ervaren baccarat-spelers nog niet eerder hebben gezien.

8.8

Bediening van de interface (oordeel van een expert)

De baccarat-interface van Evolution biedt snelle toegang tot het inzetrooster, eerdere resultaten, statistieken en wegen. Dit is erg handig bij Speed Baccarat omdat er veel minder pauze zit tussen de rondes.

De belangrijkste Player-, Banker- en Tie-inzetten zijn zo gevonden, terwijl extra informatie beschikbaar blijft zonder dat dit afleidt van de live tafel. Ervaren baccarat-spelers kunnen hun inzetten snel genoeg herhalen om het hogere tempo bij te benen.

8.9

Hoe duidelijk het spel zichzelf uitlegt (oordeel van een expert)

Speed Baccarat is vrij eenvoudig te begrijpen omdat alle beslissingen over het trekken van kaarten automatisch verlopen. Je kiest je inzet en de dealer voltooit de hand volgens de vaste baccarat-regels.

Evolution biedt de volledige regels voor de derde kaart en andere spelinformatie via het helpmenu. Nieuwe spelers moeten nog wel even leren wat Player, Banker en Tie betekenen, maar ze hoeven de trekkingsregels niet uit hun hoofd te kennen voordat ze gaan spelen.

8.2

Spelen op mobiel (oordeel van een expert)

Speed Baccarat is heel geschikt voor mobiel omdat de belangrijkste inzetopties eenvoudig zijn en spelers zelf geen beslissingen hoeven te nemen nadat het inzetten is gesloten. Door het kortere inzetvenster zijn overzichtelijke knoppen wel extra belangrijk.

Wegen, statistieken en optionele side bets vechten om de beperkte schermruimte, waardoor de mobiele ervaring iets drukker aanvoelt dan op desktop. Alles blijft goed te gebruiken, maar wij vonden het grotere beeldscherm van een desktop prettiger werken.

8.4

Technische vertragingen (feitelijk)

Speed Baccarat liep tijdens onze testsessies over het algemeen soepel, maar we kwamen wel een paar kleine vertragingen tegen. Bij een aantal handen herkende de elektronische kaartlezer een van de kaarten niet direct, waardoor het spel even pauzeerde.

De vertragingen waren kort en werden nooit vervelend, en het spel ging weer normaal verder zodra de kaart werd herkend. Omdat snelheid echter het belangrijkste kenmerk is van deze baccarat-variant, hebben zelfs kleine onderbrekingen iets meer impact op de ervaring dan bij standaard baccarat.

9.0

Dealers (expert-oordeel)

De dealers maakten tijdens onze testsessies een erg goede indruk. Ze waren professioneel, vlot en nauwkeurig, wat erg belangrijk is bij een spel waar snelheid op de eerste plaats komt.

Ze hielden het snelle tempo erin zonder dat het spel gehaast of lastig te volgen aanvoelde. Kaarten werden vlot gedeeld en de overgangen tussen rondes verliepen soepel. Afgaande op onze sessies behoren de dealers tot de sterkste punten van de Speed Baccarat-ervaring.

7.5

Studio (expert-oordeel)

De studio ziet er netjes en professioneel uit en de dealers zijn strak gekleed. Ook de tafel, verlichting en de algemene presentatie passen goed bij de vertrouwde baccarat-stijl van Evolution.

Wat we minder vonden, is het gebrek aan afscheiding van de andere tafels. Verschillende baccarat-tafels zijn zichtbaar op de achtergrond en we konden ook dealers op nabijgelegen tafels horen werken. Dit vonden we tijdens onze sessies afleidend en het haalt een deel van de sfeer van een gefocuste live tafel weg.

De studio doet zijn werk prima, maar vergeleken met meer sfeervolle of beter geïsoleerde live casino-studio's valt er nog wel wat te verbeteren.

Waar je Speed Baccarat by Evolution speelt

Je kunt dit spel spelen bij de onderstaande casino's. Stuk voor stuk voldoen ze aan onze criteria voor een geweldige live casino ervaring. Lees er alles over op onze casinopagina.

Als je je aanmeldt via een link hieronder, ontvangen wij mogelijk een commissie van het casino. Dit kost jou niets extra's. Het heeft ook geen invloed op hoe wij spellen beoordelen.

  • Nieuwe spelersaanbieding

    500 bonusspins op Love Island + ontvang $ 50 aan casinobonus

    Paypal Logo lc24 Visa-logo lc24 betaalmethode Mastercard logo
    American Express
    Evolution Ezugi logo
  • Bonussen en beloningen verschillen per staat

    Paypal Logo lc24 Visa-logo lc24 betaalmethode Mastercard logo
    Apple Pay-logo lc24 nieuw
    Bankoverschrijving-logo
    Evolution Playtech logo

Wat is Speed Baccarat?

Speed Baccarat is een snel live baccarat-spel van Evolution. Het volgt de basisregels van klassiek baccarat, maar verkort de wachttijd tussen het inzetten en het zien van het resultaat.

Het spel wordt gespeeld met acht decks. Je zet in op Player, Banker of Tie, waarna er twee handen worden gedeeld. De hand die het dichtst bij de 9 ligt wint. Eventuele derde kaarten worden automatisch getrokken volgens de standaard baccaratregels, dus je hoeft zelf geen beslissingen meer te nemen nadat je je inzet hebt geplaatst.

De grootste verandering zit in hoe de kaarten worden gepresenteerd. In plaats van ze langzaam te onthullen, legt de dealer de kaarten direct open neer, waardoor de ene hand de andere veel sneller opvolgt. Evolution geeft aan dat een ronde Speed Baccarat ongeveer 27 seconden duurt, vergeleken met zo'n 48 seconden voor de standaard baccarattafels.

De tafel die we hebben getest bood ook verschillende optionele side bets aan, waaronder Player Pair, Banker Pair, Either Pair, Perfect Pair en Player/Banker Bonus.

Hoe speel je Live Speed Baccarat

Plaats je inzetten

Eerste stap bij het spelen van Live Speed Baccarat van Evolution
Plaats je inzetten

Zodra de vorige ronde eindigt, begint de inzettijd. Klik of tik op één van de munten onderaan het scherm en druk vervolgens op elke inzet waarop je wilt wedden. Elke keer dat je drukt, plaats je één munt. De inzetfase duurt ongeveer 12 seconden.

Kaarten worden getrokken

Tweede stap bij het spelen van Live Speed Baccarat van Evolution
Kaarten worden getrokken

Zodra de timer op nul staat, begint de host met het trekken van kaarten uit de stapel. In tegenstelling tot bij gewoon live baccarat, pauzeert de host niet om de kaarten te onthullen. In plaats daarvan worden ze direct open gedeeld, zodat je de resultaten meteen ziet. Indien nodig trekt de dealer ook een derde kaart voor één of beide handen.

De ronde eindigt

Derde stap bij het spelen van Live Speed Baccarat van Evolution
De ronde eindigt

Zodra alle kaarten op tafel liggen, beloont het spel winnende spelers met een passende uitbetaling. De volgende ronde begint direct, wat betekent dat er geen wachttijd is tussen de rondes.

“Speed Baccarat maakt van baccarat een ritmisch spel. Snelle inzetten, directe resultaten en non-stop actie.”

Speed Baccarat side bets uitgelegd

Naast de standaard drie hoofdinzetten, biedt Speed Baccarat verschillende side bets waar spelers van kunnen profiteren. De meeste side bets vereisen dat je een paar kaarten krijgt, terwijl andere je belonen voor het verslaan van de tegenstander met een bepaald aantal punten.

Pair side bets

Het spel heeft vier side bets die vereisen dat je eerste twee kaarten een paar zijn. Dit zijn:

  • Player Pair
  • Bankierpaar
  • Perfect Pair
  • Either Pair

Either Pair heeft de laagste uitbetaling van deze vier pair-inzetten met 5:1, aangezien deze wint wanneer er aan een van beide kanten van de tafel een paar verschijnt.

Verder op de lijst staan Player en Banker Pairs. Deze side bets zijn functioneel identiek; ze dekken alleen verschillende posities op de baccarat tafel. Om te winnen, moet er respectievelijk een paar kaarten verschijnen aan de kant van de Speler of de Bankier. Dit levert een uitbetaling van 11:1 op.

Als laatste hebben we de Perfect Pair. Deze side bet vereist dat spelers een paar kaarten krijgen waarvan de kleuren en waarden overeenkomen. Dat betekent dat als de ene kaart een Zes van Harten is, de andere dat ook moet zijn. Als je een Perfect Pair in één hand krijgt, win je een beloning van 25:1. Maar als je geluk hebt en tegelijkertijd matching pairs in beide handen krijgt, kun je tot wel 200:1 winnen.

Bonusinzetten

Een andere side bet die je kunt spelen, zijn de Player en Banker bonus bets. Deze side bets belonen je voor een natuurlijke winst van 8 of 9, wat een extra uitbetaling oplevert. Het echte voordeel van deze side bet komt echter naar voren wanneer geen van beide handen wint met een natuurlijke hand.

In dat geval vergelijkt de bonus bet het scoreverschil tussen de twee kaarten. Als bijvoorbeeld de ene hand de ronde eindigt met een totaal van 7 en de andere met een totaal van 2, dan is het scoreverschil 5 punten. Hoe groter het scoreverschil, hoe beter de uitbetaling voor de bonus bets zal zijn. Hieronder heb ik alle winnende handcombinaties voor de Player en Banker bonus bets uiteengezet.

  • Natural tie – Push
  • Natural win – 1:1
  • 4 punten verschil – 1:1
  • 5 punten verschil – 2:1
  • 6 punten verschil – 4:1
  • 7 punten verschil – 6:1
  • 8 punten verschil – 10:1
  • 9 punten verschil – 30:1

Voordelen en nadelen van Speed Baccarat

  • Zeer snelle gameplay met bijna geen wachttijd tussen de rondes
  • Geweldig voor ervaren baccarat spelers die de regels al kennen
  • Open kaarten verwijderen lange onthullingsanimaties en houden de actie gaande
  • Hoge RTP op de Banker inzet vergeleken met veel casinospellen
  • Nieuwe spelers vinden het tempo misschien te snel.
  • Snelle rondes kunnen ervoor zorgen dat je sneller geld uitgeeft.
  • Side bets hebben een veel hogere house edge.

Look & feel

Speed Baccarat is geen spel dat is ontworpen om je mond te doen openvallen van verbazing. Er zijn titels waarbij Evolution vol inzet op visuals, maar daar draait het bij dit live casino game niet om. Het is een standaard baccarattafel met alle bekende toeters en bellen: roadmaps in elke hoek, een overzichtelijk inzetbord en een charmante dealer aan tafel.

Hoewel het spel geen spektakel is, neem ik het dat niet kwalijk. De naam Speed Baccarat verraadt immers al dat het doel van het spel snelle rondes zijn, en niet de presentatie. Als je houdt van de langzame onthulling van kaarten met de beeldzijde naar beneden, dan zal deze titel je teleurstellen. Maar als je het speelt zoals het bedoeld is, dan zul je merken dat het er prima uitziet en fijn speelt.

RTP's

InstoftypeRTPHuisvoordeel
Bankier98.94%1.06%
Speler98.76%1.24%
Gelijkspel85.64%14.36%
Player Pair89.64%10.36%
Bankierpaar89.64%10.36%
Either Pair86.29%13.71%
Perfect Pair91.95%8.05%
Banker bonus90.63%9.37%
Speler bonus97.35%2.65%

Tips en strategieën voor Speed Baccarat

Speed Baccarat gebruikt dezelfde fundamentele strategieën als standaard baccarat, maar de snellere rondes maken het kiezen van je inzet en het beheren van je bankroll nog belangrijker.

Kies voor Banker of Player

Als een hoog RTP je prioriteit heeft, is Banker de sterkste inzet met een RTP van 98,94%, kortgevolgd door Player met 98,76%. Tie en de meeste side bets hebben een aanzienlijk hoger huisvoordeel.

Pas op met de Tie-inzet

De Tie-inzet betaalt 8:1 uit aan de tafel die wij testten, maar het RTP is slechts 85,64%. De hogere uitbetaling ziet er misschien aantrekkelijk uit, maar wiskundig gezien is dit een stuk minder gunstig dan Player of Banker.

Laat het tempo je inzetten niet verhogen

Rondes duren ongeveer 27 seconden, waardoor je in een uur veel meer inzetten kunt plaatsen dan bij standaard baccarat. Bepaal vooraf een budget voor je sessie en onthoud dat sneller spelen ook betekent dat je bankroll er sneller doorheen kan zijn.

Zie side bets als puur vermaak

Side bets kunnen grotere uitbetalingen opleveren, maar de meeste hebben een flink lager uitbetalingspercentage (RTP). De tafel die we testten bood bijvoorbeeld een RTP van 91,95% voor Perfect Pair en slechts 86,29% voor Either Pair. Gebruik ze met mate als je de voorsprong van het casino graag zo klein mogelijk houdt.

Ga niet achter Baccarat roads aan

Roads zoals Big Road en Bead Road zijn handig om eerdere resultaten te bekijken, maar ze kunnen de volgende hand niet voorspellen. Een reeks overwinningen voor Banker maakt een volgende winst voor Banker niet waarschijnlijker, en overstappen op Player omdat Banker al een paar keer heeft gewonnen vergroot je winkansen niet.

Onze tip

Houd het simpel. Banker en Player bieden een veel beter theoretisch rendement dan de meeste side bets, en laat je door het snelle tempo niet verleiden om je normale inzet te verhogen of eerdere resultaten achterna te jagen.

Speed Baccarat tegen andere live casino baccarat spellen

Er is de afgelopen jaren geen tekort geweest aan spannende live baccarat varianten. Daarom heb ik besloten om Speed Baccarat het op te laten nemen tegen een paar van deze varianten, om te zien hoe het zich verhoudt tot de concurrentie.

Baccarat Control Squeeze tegen Speed Baccarat

Als Speed Baccarat aan de ene kant van het spectrum zit, dan zit Baccarat Control Squeeze aan de andere kant. Dit live casino spel haast zich niet met het onthullen van de kaarten, zoals Speed Baccarat dat wel doet. Juist het tegenovergestelde, eigenlijk. Wanneer de kaarten zijn gedeeld, verbergt Evolution ze met een optisch filter. Spelers kunnen dan op de hoek van de kaart drukken om een deel of alles ervan te onthullen.

Afgezien van dit verschil verlopen de twee spellen op dezelfde manier. Ze richten zich alleen op totaal verschillende spelers, waarbij de ene zich richt op snelheid en de andere op spektakel.

Peek Baccarat tegen Speed Baccarat

Peek Baccarat biedt een leuke middenweg tussen normale en Speed Baccarat. De host trekt de benodigde kaarten en onthult vervolgens een deel ervan aan de speler. Je kunt dan je inzet aanpassen op basis van de nieuw onthulde informatie.

Het toevoegen van het beslismoment midden in de ronde is leuk, al wijkt het wel af van de traditionele baccarat regels. Het komt er dus op neer of je Peek of Speed Baccarat verkiest, afhankelijk van je persoonlijke voorkeur.

Voor wie is Speed Baccarat het meest geschikt?

Meest geschikt voorMinder geschikt voor
Ervaren baccaratspelers die de regels al kennenVolledige beginners die rondes van 27 seconden misschien te snel vinden
Spelers die de voorkeur geven aan een snelle, doorlopende gameplay met weinig wachttijdSpelers die houden van een rustigere en meer ontspannen baccaratervaring
Spelers die voornamelijk inzetten op Banker of PlayerSpelers die op zoek zijn naar vermenigvuldigers en uitgebreide bonusfuncties
Spelers die de voorkeur geven aan klassieke baccaratregels boven ingewikkelde variantenSpelers die genieten van de spanning en presentatie van Squeeze Baccarat
Mobiele spelers die een eenvoudig spel met weinig keuzes willenSpelers die veel tijd nodig hebben om statistieken te bekijken en meerdere inzetten te plaatsen

Onze mening: Speed Baccarat is met name geschikt voor spelers die baccarat al begrijpen en simpelweg meer handen willen spelen met minder wachttijd tussen de rondes.

Korte feiten

FeitDetails
SpelnaamSpeed Baccarat
ProviderEvolution
SpeltypeLive baccarat
ReleasetypeSnelle baccarat variant
Gebruikte decks8 decks
HoofdinzettenSpeler, Banker, Gelijkspel
Bankiercommissie5%
RTP (Banker Bet)98.94%
RTP (Player Bet)98.76%
RTP (Tie Bet)85.64%
RondelengteOngeveer 27 seconden
DealerstijlLive dealer met direct open gedraaide kaarten
Side betsPlayer Pair, Banker Pair, Perfect Pair, Either Pair, Player Bonus, Banker Bonus
ApparatenDesktop, mobiel, tablet
Beste eigenschapExtreem snelle gameplay met minimale wachttijd
Grootste nadeelMinder spanning vergeleken met traditionele baccarat
Meest geschikt voorErvaren baccarat spelers die van snelle actie houden

Veelgestelde vragen

Wat is Speed Baccarat?

Speed Baccarat is een snel live baccarat spel van Evolution dat langzame kaartonthullingen weglaat en elke ronde verkort tot minder dan 30 seconden.

Waarin verschilt Speed Baccarat van gewone baccarat?

Het grootste verschil is de snelheid. Bij Speed Baccarat onthult de dealer alle kaarten direct, in plaats van ze langzaam één voor één te onthullen of om te draaien.

Wat is de beste inzet in Speed Baccarat?

De Banker inzet wordt over het algemeen gezien als de beste hoofdinzet, omdat deze de hoogste RTP biedt van ongeveer 98,94%, zelfs na de 5% commissie.

Heeft Speed Baccarat side bets?

Ja. Het spel bevat side bets zoals Player Pair, Banker Pair, Perfect Pair, Either Pair en Bonus Bets met hogere potentiële uitbetalingen.

Hoe lang duurt een ronde in Speed Baccarat?

De meeste rondes duren ongeveer 27 seconden, waardoor het een van de snelste live baccarat spellen is die online beschikbaar zijn.

Wat maakt Speed Baccarat populair?

Spelers genieten van Speed Baccarat omdat het non-stop actie, snellere inzetrondes en minder wachttijd tussen de handen biedt.

Is Speed Baccarat beter dan regulier baccarat?

Speed Baccarat gebruikt dezelfde basisregels en uitbetalingen voor hoofdinzetten als regulier baccarat. Het grootste verschil is de snelheid. Kies Speed Baccarat als je de voorkeur geeft aan kortere rondes en minder wachttijd; regulier baccarat past misschien beter bij je als je houdt van een trager tempo.